Perşembe, 23 Aralık 2021 16:56

DİYARBAKIR DİSİDER İLE ÜRETİM HACMİNİ ARTIRACAK

Kaynak : https://www.stendustri.com.tr/haberortak/diyarbakir-disider-ile-uretim-hacmini-artiracak-h116172.html

Diyarbakır'ın önde gelen iş insanları tarafından Diyarbakır Sanayici ve İş Dünyası Derneği (DİSİDER) kuruldu.

Diyarbakırlı iş insanları, ilin üretim hacmini artırmak hedefiyle Diyarbakır Sanayici ve İş Dünyası Derneği'nin (DİSİDER) kuruluşunu gerçekleştirdi.

Şeyhmus Akbaş'ın başkanlığını yürüteceği derneğin kurucuları arasında Aziz Özkılıç, Abdulkadir Karavil, Abdurrahman Bal, Abdurrahman Tanrıkulu, Abdurrahman Aslan, Alican Ebedinoğlu, Fatih Babayiğit, Halis Demirkale, Haluk Cengiz, Recep Ezber, Şükrü Unat, Fikri Aksu, Hatip Buluttekin, Galip Ensarioğlu, Medeni Dilek, Mahmut Biroğlu, Osman Buğdaycı ve Mesut Altın yer aldı.

"HAK ETTİĞİ SEVİYEYE TAŞIMAYI AMAÇLIYORUZ"

Düzenlenen toplantıda derneğin kuruluş amacı ve hedeflerini paylaşan DİSİDER Yönetim Kurulu Başkanı Akbaş, iş dünyasını bir arada tutmak ve yaşanan sorunlara çözüm üretmek için kolları sıvadıklarını, güçlerini iş dünyasından aldıklarını ve güçlü yapılarıyla önemli projelerde yer alacaklarını ifade etti.

Bundan böyle şehrin siyaset ve siyasi konularla değil de barındırdığı güzellikleri ve avantajlarıyla öne çıkması gerektiğini kaydeden Akbaş, hedeflerinin ildeki işsizlik oranını azaltmak, iş ve aş üretmek yanı sıra kültürel ve turizm üstünlükleriyle dünyaya tanıtmak ve Diyarbakır'ı hak ettiği noktaya getirmek olduğuna vurgu yaptı.

"TÜM DÜNYAYA İHRACAT YAPMAK İSTİYORUZ"

Yeni hikayeler yazmak için güçlü iş dünyasının üyeleriyle birlikte yola çıktıklarını belirten Akbaş, "Şehrimiz her alanda değişim ve gelişim gösterdi. Son zamanlarda turizm ve sanayi yatırımlarıyla yakalanan bu ivmeyi daha yükseklere çıkarmak, kentimizin, bölgemizin ve ülke insanımızın refah seviyesini daha iyi noktalara getirmek için çaba ve gayret içerisinde olacağız." şeklinde konuştu.

Akbaş, gençlere örnek olmak adına değerlerine sahip çıkacaklarını ifade ederek, kaderlerini gelişmiş ülkelerin inisiyatifine bırakmamaları gerektiğini söyledi. Gelişmiş ülkeler seviyesine gelmek ve rekabet edebilmek için sürekli çalışarak özel ve kamu kurum kuruluşları ve üyeleriyle istişarede bulunarak, kentin üretim hacmini artırmayı, tüm dünya ülkelerine ihracat gerçekleştirmeyi ve dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri yapmayı hedeflediklerini beyan ederek sözlerini noktaladı. (AA)

Son Düzenlenme Perşembe, 23 Aralık 2021 17:05
Image

Diyarbakır Sanayici ve İş Dünyası Derneği

İletişim

Adres:
Bağcılar Mahallesi Urfa Bulvarı 3.Km Özkılıç Plaza 109/C Blok Kat:8 No: 33 Bağlar / Diyarbakır  
Telefon: +90 412 504 46 96
Email: disider@disider.org.tr