Perşembe, 02 Aralık 2021 19:51

Diyarbakır Sanayici ve İş Dünyası derneğimiz kuruldu

Değerli Basın Mensupları,

Konuşmaya başlamadan önce bizi yalnız bırakmayıp toplantımıza katılım sağladığınız için teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca bizleri bu göreve layık gören ve bu oluşumun gerçekleşmesine katkı sağlayan değerli kuruculara şükranlarımı sunarım. DİSİDER, iş dünyasını bir arada tutmak, yaşanan sorunlara çözüm üretmek ve tarafsız davranmak adına ihtiyaç sonucu kurulmuştur. Desteğini tamamen iş dünyasından alan derneğimiz, güçlü yapısıyla önemli projelerde de yer alacaktır.

DİSİDER olarak hedefimiz; iş ve aş üretmek, ilimizdeki mevcut işsizlik oranını düşürmek, ilimizin sahip olduğu ekonomik, kültürel ve turizm avantajlarını dünyaya tanıtarak hak ettiği seviyeye taşımaktır. Biz DİSİDER olarak güçlü iş dünyası üyelerimizle birlikte bu şehirde yeni hikâyeler yazmak için yola çıktık.

Son zamanlarda kurulan Tekstil Kent Organize Bölgesinin, ihale süreci tamamlanan Lojistik Merkezinin ve yeni kurulan Karacadağ Organize Sanayi Bölgesi ile turizm ve sanayi yatırımlarıyla yakalanan bu ivmede DİSİDER olarak, yakalanan bu ivmeyi daha yükseklere çıkartmak, kentimizin, bölgemizin ve ülke insanımızın refah seviyesini daha iyi noktalara getirmek için daha fazla çaba ve gayret içerisinde olacağız. Bu kadim şehrin artık gündeme siyasi meselelerle değil güzellikleri ve avantajları ile ön plana çıkarılması gerektiğine inanıyoruz.

Kaderimizi küresel gelişmiş ülkelerin inisiyatifine bırakmamalıyız. Gelişmiş ülkeler seviyesine gelmek ve rekabet edebilmek için durmadan çalışarak gerek üyelerimizle, gerek özel ve kamu kuruluşları ile sürekli istişareler yaparak, ilimizin üretim hacmini artırarak, ilimizi tüm dünya ülkelerine her alanda ihracat yapan ve dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri yapmak amaçlarımız arasında yer almaktadır. Bir diğer önemli görevimiz de geleceğimiz olan gençlerimize rol model olmak ve değerlerimize sahip çıkmaktır.

Bu bağlamda bugüne kadar ilimize katkı sunan siyasilerimize, yöneticilerimize, yatırımcılarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

Diyarbakır Sanayici ve İş Dünyası Derneği Adına 
Şeyhmus AKBAŞ
Başkan
Son Düzenlenme Salı, 07 Aralık 2021 18:03

Resim Galerisi

Image

Diyarbakır Sanayici ve İş Dünyası Derneği

İletişim

Adres:
Bağcılar Mahallesi Urfa Bulvarı 3.Km Özkılıç Plaza 109/C Blok Kat:8 No: 33 Bağlar / Diyarbakır  
Telefon: +90 412 504 46 96
Email: disider@disider.org.tr